Kominki elektryczne do zabudowy bez funkcji grzania

Kominki elektryczne do zabudowy bez funkcji grzania stanowią nowoczesne rozwiązanie dekoracyjne, które wprowadza do domów elegancję oraz wyjątkowy klimat, nie generując przy tym dodatkowych kosztów za energię. Te urządzenia, zaprojektowane z myślą o estetyce i prostocie użytkowania, oferują realistyczny efekt płomienia, dzięki czemu każda chwila spędzona w pomieszczeniu nabiera wyjątkowego charakteru. Bez potrzeby ogrzewania, kominki te są idealnym wyborem dla osób poszukujących atmosfery ciepła bez względu na porę roku, jednocześnie dbając o niskie zużycie energii. Dostępne w różnych stylach i rozmiarach, pozwalają na dopasowanie do każdego wnętrza, dodając mu nuty elegancji i sprawiając, że każde pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Wybierając kominek elektryczny do zabudowy bez funkcji grzania, decydujesz się na bezproblemową obsługę i możliwość cieszenia się atmosferą pełną ciepła o każdej porze roku.

Wyświetlanie 1–12 z 15 wyników

Kominek elektryczny do zabudowy bez funkcji grzania

Wielu z nas marzy o romantycznej i przytulnej atmosferze kominkowego ogniska, ale nie zawsze potrzebujemy dodatkowego źródła ciepła. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym możemy cieszyć się przyjemnym widokiem bez konieczności ogrzewania pomieszczenia, co otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości i perspektywy. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór atrakcyjnych kominków elektrycznych NH (ang. no heat - „bez grzania”).

Kominki zabudowane w ścianie są uniwersalnym rozwiązaniem, zarówno dla osób, które cenią sobie minimalistyczny, schludny wystrój wnętrza, jak i sympatyków klasycznego piękna. Z uwagi na swoją ozdobną funkcję, urządzenia te staną się dekoracją w każdym pomieszczeniu, w którym zostaną zamontowane — niezależnie od tego, czy to będzie salon, sypialnia czy nawet biuro. Ponieważ kominki tego typu nie wygenerują ciepła, możesz cieszyć się widokiem „płonącego” paleniska przez cały rok, niezależnie od pory roku czy temperatury za oknem.

Zalety kominka elektrycznego bez funkcji grzania

Nie ulega wątpliwości, że kominek elektryczny 3D do zabudowy bez grzania wprowadzi i wzbogaci relaksującą atmosferę w Twoim domu lub mieszkaniu. Jak już wspomnieliśmy — urządzenie tego typu nie wytworzy dodatkowego ciepła, więc możesz cieszyć się jego pracą nawet w upalny dzień, czy parny wieczór. Ponadto jest to świetna opcja dla osób, które obawiają się funkcji grzania z uwagi na bezpieczeństwo — na przykład ze względu na małe dzieci czy zbyt ciekawskich, domowych pupili. Również wystrój wnętrza może wymagać takiego rozwiązania — bywa, że w pomieszczeniu znajdują się elementy bardzo podatne na nieco wyższą temperaturę. Czasami powód jest jeszcze odmienny — zainstalowany w domu lub mieszkaniu system grzewczy jest na tyle wydajny i uniwersalny, że dodatkowe źródło ciepła jest zwyczajnie niepotrzebne. Ponadto kominek LED bez grzania pozwala cieszyć się widokiem ognia, którego kolor, wielkość i „zachowanie” możemy zaprogramować wedle własnych potrzeb. Wszystko oczywiście zależy od modelu urządzenia, ale większość z nich oferuje kilka trybów efektu płomienia oraz możliwości zmiany jego koloru czy wyregulowania jasności i prędkości animacji. Dzięki temu możesz cieszyć się urokliwą atmosferą idealnie dopasowaną do Twojego nastroju. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu, którą znajdziesz powyżej. Nasze kominki elektryczne3D bez funkcji grzania oferują wygodne zarządzanie wyświetlaczem LED — manualnie, za pomocą panelu sterowania lub zdalne za pomocą dołączonego pilota. Te wygodne funkcje oraz elegancki wygląd są dwoma z wielu powodów, dla których kominki elektryczne bez funkcji grzewczych będą doskonałym dodatkiem do każdego domu.

Kominek do zabudowy bez grzania — montaż

Montaż elektrycznego kominka do zabudowy to proces wymagający dokładnego planowania oraz odpowiednich narzędzi. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi materiałami blogowymi, które szerzej poruszają ten temat. Pokrótce możemy napisać, że przed przystąpieniem do jakiejkolwiek instalacji warto upewnić się, czy wnęka lub ściana przeznaczona pod zabudowę urządzenia pasuje do jego wymiarów. Posiadamy wiele modeli — z pewnością więc znajdziesz coś dla siebie. Gdy zamówisz wybrany kominek, konieczne będzie jego umieszczenie w wybranym miejscu i zamocowanie do obramowań lub na specjalnym stelażu, który będzie zabezpieczał kominek w jednej pozycji. Kolejnym krokiem będzie podłączenie urządzenia do źródła prądu i sprawdzenie, czy działa prawidłowo. Na koniec kominek elektryczny z efektem płomienia trzeba zabudować wybranym przez siebie materiałem, takim jak płyta gipsowo-kartonowa, beton, płytki ceramiczne, kamień lub płyta meblowa. Powyższa „instrukcja” jest bardzo ogólnikowa, gdyż każda wnęka, ściana czy model urządzenia mają własną specyfikację i wymagania. Jeśli masz zbyt mało doświadczenia lub niedostateczną wiedzę w kwestiach montażowych — nic na siłę. W takiej sytuacji lepiej zdać się na doświadczonego montera, który zajmie się całą „brudną robotą”, a Tobie pozostanie relaks i podziwianie pięknego widoku kominkowego płomienia.

Wydajny kominek elektryczny do zabudowy bez funkcji grzania

Energooszczędność to jedna z istotnych cech kominka elektrycznego do zabudowy bez funkcji grzania.

Kominki elektryczne tego typu nie wymagają spalania drewna czy gazu co eliminuje konieczność zakupienia opału. Głównym „paliwem” urządzenia jest prąd elektryczny. W przypadku kominków z wyświetlaczem LED pobór prądu jest bardzo niewielki — oscyluje w granicach 15-30 W. Ponieważ nie mamy tu do czynienia z najbardziej „prądożerną” funkcją grzania, można powiedzieć, że kominek elektryczny NH jest urządzeniem bardzo ekonomicznym.

Kolejną zaletą jest system zarządzania efektem płomienia — programowalne timery, regulacja jasności i intensywności ognia. Dzięki temu możemy dostosować poziom oświetlenia do naszych preferencji, co również pozwala zaoszczędzić i tak już niewielki poziom poboru energii.