Główna

Jak Działają Kominki Elektryczne?

Zasady Działania Kominka Elektrycznego

Na polskim rynku coraz więcej jest dostępnych różnego rodzaju kominków elektrycznych. Producenci i dystrybutorzy (nie wszystkie są produkcji polskiej) prześcigają się, aby zaoferować klientowi przeróżne wzory. Wszystko po to, by zadowolić najbardziej wybrednych i wymagających klientów.

Wszystko fajnie, ale mimo to, mało kto do końca wie, czy zdaje sobie sprawę, jak taki kominek działa i jak go wybrać, aby spełniał konkretne potrzeby.

Wygoda użytkowania

Kominki elektryczne zapewniają większą wygodę użytkowania, niż tradycyjne kominki opalane drewnem czy gazem. Idealnie nadadzą się do dogrzania w mroźną zimową noc, spędzenia romantycznego wieczoru z ukochaną osobą, są przyjazne środowisku. Mówiąc prościej, kominek elektryczny spełnia tak naprawdę te same funkcje co kominek tradycyjny. Wygląda tak samo, ogrzewa, cieszy oko. Istnieją jednak różnice. Kominek elektryczny nie wymaga żadnej wentylacji ani profesjonalnej instalacji. Kominki elektryczne działają poprzez zasysanie chłodnego powietrza, podgrzewanie go od wewnątrz za pomocą wężownicy grzewczej i delikatne wypychanie ogrzanego powietrza z powrotem do pomieszczenia za pomocą wentylatora. Niektóre kominki elektryczne wykorzystują również technologię podczerwieni, która bezpośrednio ogrzewa przedmioty w pomieszczeniu.

Bez względu na wybór, w obu przypadkach zapewnione jest dodatkowe ogrzewanie żądanego obszaru bez bałaganu, kurzu, spalin lub niebezpiecznego gazu. Kominki elektryczne zapewniają dodatkowe ogrzewanie pomieszczeń o powierzchni około 90 metrów, w zależności od wybranego modelu.

Funkcja grzania niezależna od efektu wizualnego

Jak w nagłówku. Warto zaznaczyć, że funkcja grzania jest niezależna od efektu wizualnego, co oznacza, że możemy cieszyć się kominkiem również latem. Dodatkowym atutem będzie pełna kontrola efektu płomienia. Takie rozwiązanie pozwoli decydować o wielkości, kolorze i jasności płomienia.

Na rynku jest wielu producentów kominków elektrycznych, natomiast firma Aflamo jako jedna z nielicznych, korzysta z zaawansowanej technologii dopasowywania. Wszystko po to, aby dokładnie odtworzyć blask ognia.

Bezpieczne dla dzieci i zwierząt

W przeciwieństwie do kominków tradycyjnych kominki elektryczne są znacznie bezpieczniejsze, zwłaszcza gdy w domu są dzieci i zwierzęta. Dlaczego? Ponieważ płomienie w kominku LED nie są ciepłe, w odróżnieniu od tego z prawdziwym ogniem. W związku z tym nie trzeba się obawiać, że zostawiając kominek włączony, ktokolwiek się oparzy, czy cokolwiek wrzuci do paleniska.  W rzeczywistości ich płomienie pozostają chłodne, aby chronić każdego, kto dotknie urządzenia lub podejdzie zbyt blisko, aby uzyskać lepszy widok.

Najlepsze kominki elektryczne

Wszystkie kominki elektryczne dostępne na kominkielektryczne.pl mają dokładnie opisaną kartę produktu. Klient dowie się z niej o wymiarach, funkcjach, czy powierzchni, którą konkretny kominek jest w stanie dogrzać. Przykładowo kominki z obudową, czy ścienne dogrzeją większą powierzchnię, niż małe kominki wolnostojące.

Niezależnie od twoich osobistych upodobań, kominek elektryczny to produkt, który daje więcej opcji niż tradycyjne kominki opalane drewnem i gazem. W związku z tym kominki w technologii LED stanowią realną alternatywę, która dzięki nowoczesnym technologią, może zagościć zarówno w domu jak i mieszkaniu czy biurze.